Proklamowane przez ONZ obchody Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego potrwają do 29 kwietnia. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała z tej okazji, że wypadki drogowe stanowią obecnie pierwszą przyczynę zgonów dzieci do 10 roku życia, i młodych do 24 roku życia.
Liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych wśród najmłodszej populacji na świecie zbliża się do 500 tys. rocznie, a prawie milion młodych zostaje rannych lub naznaczonych trwałym kalectwem.
Jednak, jak powiedziała dr Margaret Chan, naczelny dyrektor WHO, „wypadki na drogach to nie żadne fatum i można by ich po prostu uniknąć”. Należy szczególną opieką otoczyć dzieci idące do szkoły. Co do młodych kierowców, powinno się obniżyć ilość dopuszczalnych promili alkoholu we krwi, a także wprowadzić coś w rodzaju “progresywnego prawa jazdy”.
Kolejne sugestie ekspertów międzynarodowych to: dalsze ograniczenie dopuszczalnej prędkości na drogach, wprowadzenie bardziej surowego prawa dotyczącego nietrzeźwych kierowców, egzekwowanie wymogu zapinania pasów w samochodzie, czy w wypadku motocyklistów, obowiązkowego posiadania kasku.
Przy okazji tygodnia bezpieczeństwa na drogach, w Genewie obraduje Światowe Zgromadzenie Młodzieży, poświęcone wyłącznie temu problemowi. W związku z postępującą motoryzacją na całym świecie problem jej najmłodszych ofiar, nabiera coraz większej wagi.
Serce papieża dobrze znosi terapię zastosowaną w związku z obustronnym zapaleniem płuc.
Środa jest szóstym dniem pobytu 88-letniego Franciszka w Poliklinice Gemelli.
Franciszek jest jednak w dobrym nastroju – stwierdza Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
Papież zmaga się z polimikrobiologiczną infekcją dróg oddechowych.
Poprawa zdrowia, ale papież nie poprowadził niedzielnej modlitwy Anioł Pański.