Modlitewnik za wstawiennictwem Jana Pawła II

W przedzień rocznicy śmierci Papieża-Polaka ukazał się pierwszy w Polsce modlitewnik z obszernym zbiorem modlitw za wstawiennictwem Sługi Bożego Jana Pawła II.

Modlitewnik, opublikowany nakładem Domu Wydawniczego Rafael, opracowany został przez ks. prof. Henryka Romanika, ze wstępem ks. arcybiskupa Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego i przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski do Spraw Wychowania.

Wśród tekstów proponowanych w modlitewniku znajdują się m.in. modlitwę Anioł Pański, koronkę do Miłosierdzia Bożego, rozważania różańcowe, przygotowanie do spowiedzi świętej, refleksje o stacjach drogi krzyżowej, modlitwę za ojczyznę, modlitwy rocznicowe – osobiste dziękczynienia za sakramenty i związane z życiem Jana Pawła II, litanię do świętych szczególnie bliskich papieżowi, litanię rodzinną do Bożej Opatrzności czy nowennę o Kościele u progu trzeciego tysiąclecia. Książkę rozpoczyna modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

Modlitewnik jest bogato ilustrowany kolorowymi fotografiami Jana Pawła II. Korzystanie z niego ułatwia wyraźna czcionka oraz twarda oprawa (w jednym z trzech kolorów: kremowym, bordowym lub granatowym) ze wstążeczką.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama