Papieski różaniec z młodzieżą Europy i Azji

„Okazywanie miłości na polu intelektualnym drogą współpracy Europy i Azji" - to temat V Dnia Młodzieży Akademickiej . W jego rozpoczęte wczoraj w Rzymie obchody wpisała się 10 marca modlitwa różańcowa w Auli Pawła VI z udziałem Papieża, w połączeniu radio-telewizyjnym z 12 miastami obu kontynentów.

„Tego wieczoru – powiedział Benedykt XVI – tworzymy duchowy most między Europą i Azją, kontynentem o bardzo bogatych tradycjach duchowych. Rozwinęły się tam jedne z najstarszych i najszlachetniejszych tradycji kulturowych ludzkości. Jakże znamienne jest zatem to nasze spotkanie!

Rzymscy studenci promują braterstwo pod znakiem okazywania miłości na polu intelektualnym. Dążą ku solidarności, która nie wychodzi od płaszczyzny interesów gospodarczych czy politycznych, ale od studiowania i poszukiwania prawdy. Jesteśmy więc w prawdziwej perspektywie «uniwersyteckiej», czyli w perspektywie tej wspólnoty wiedzy, która stała się jednym z elementów konstytutywnych Europy”.

Papież pozdrowił w 6 różnych językach uczestników modlitwy, zebranych w Turynie, Bolonii, Coimbrze, Pradze, Manchesterze, Tiranie i Krakowie oraz w Kalkucie, Hong Kongu, Manili i Islamabadzie.

„Drodzy Przyjaciele z Krakowa! Radosnym i otwartym sercem zgłębiajcie nauczanie, które pozostawił wszystkim młodym, a szczególnie studentom, umiłowany Sługa Boży Jan Paweł II” – powiedział Benedykt XVI.

Polacy zgromadzili się w krakowskiej parafii Miłosierdzia Bożego. Po odmówieniu różańca Benedykt XVI wręczył też delegatom młodzieży tekst posynodalnych adhortacji apostolskich „Ecclesia in Europa” oraz „Ecclesia in Asia”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama