2 kwietnia ważny dzień w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II

Już 2 kwietnia, czyli w drugą rocznicę śmierci papieża Polaka, w Watykanie zakończy się faza diecezjalna jego procesu beatyfikacyjnego - twierdzi Dziennik.

Uroczystości ruszą dokładnie w południe w bazylice św. Jana na Lateranie - donosi IAR. To dokładnie w tym miejscu proces ruszył 28 czerwca 2005 roku, po tym jak papież Benedykt XVI zgodził się na natychmiastowe jego rozpoczęcie - przypomina Dziennik. Zgodnie z watykańskim prawem takie sprawy ruszają bowiem dopiero po upływie pięciu lat od śmierci kandydata do wyniesienia na ołtarze.

Już rok temu zakończył się proces rogatoryjny w archidiecezji krakowskiej. Wkrótce też zakończy się, toczący się we Francji, proces dotyczący ustalenia cudu, do jakiego doszło za wstawiennictwem Jana Pawła II.

Teraz Watykańska Kongregacja spraw kanonizacyjnych przeanalizuje wszystkie zebrane materiały i swoją opinię przedstawi Benedyktowi XVI. To właśnie papież potwierdzi werdykt Kongregacji i ustali datę beatyfikacji swego poprzednika.

Jest pewne, że na uroczystość przybędą tysiące polskich pielgrzymów, a także metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz - napisał Dziennik.

«« | « | 1 | » | »»