Australia: Zapisy na ŚDM

Na 500 dni przed Światowym Dniem Młodzieży w Sydney komitet australijski uruchomił możliwość rejestrowania grup.

Rozpoczęcie zapisów z tak dużym wyprzedzeniem ma – jak podkreślają organizatorzy – pomóc w dobrym przygotowaniu spotkania, a szczególnie w znalezieniu noclegów dla wszystkich uczestników Dnia Młodzieży. Spotkanie odbędzie się w lipcu 2008 r.

W połowie tego roku zostanie uruchomiona dalsza część aplikacji rejestracyjnej, przez którą będzie musiał przejść każdy członek grupy. Rejestracja indywidualna będzie podstawą do ubiegania się o wizę. Zgodnie z zapowiedzią, każdy uczestnik spotkania otrzyma bezpłatną wizę na trzy miesiące. Rząd Australii chce w ten sposób zachęcić młodzież do przedłużenia pobytu i zwiedzenia tego odległego kontynentu. Formularze rejestracyjne dostępne są na stronie www.wyd2008.org lub egeria.wyd2008.org. Rejestracji można dokonać w jednym z oficjalnych języków SDM: angielskim, włoskim, francuskim lub hiszpańskim.

Tymczasem organizatorzy spotkania rozpoczęli już produkcję 500 tys. drewnianych krzyży, które otrzymają uczestnicy spotkania w Sydney. Stanowią one wierną kopię krzyża Światowych Dni Młodzieży, który pielgrzymuje właśnie po Azji. Obecnie znajduje się on w Korei Południowej i przez tamtejszy Kościół widziany jest jako znak długo oczekiwanego pojednania. Stuosobowa grupa południowokoreańskiej młodzieży modliła się ostatnio pod nim w tak zwanej strefie zdemilitaryzowanej, leżącej pomiędzy Koreą Północną i Południową. Z Azji krzyż Światowych Dni Młodzieży zostanie przewieziony do Oceanii.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama