Druga część filmu "Karol" na DVD

Druga część biografii Jana Pawła II "Karol. Papież, który pozostał człowiekiem" jest dostępna od marca na płytach DVD.

Będzie ją można nabyć w sklepach sieci Empik, salonach multimedialnych Kolportera oraz niektórych hipermarketach. Jest to dwupłytowe wydanie kolekcjonerskie.

Od 27 marca we wszystkich kioskach można nabywać wersję jednopłytową. Kinowa premiera filmu w Polsce miała miejsce w październiku ubiegłego roku.

Film, który opowiada o 27 latach pontyfikatu Jana Pawła II od wyboru na Stolice Piotrową aż do śmierci 2 kwietnia 2005 roku, rozpoczyna się od scen czuwania wiernych na Placu św. Piotra w Watykanie w ostatnich godzinach życia Jana Pawła II. Następnie w retrospekcji pokazuje najważniejsze - według selekcji scenarzysty i reżysera Giacomo Battiato (współautorką scenariusza jest Monica Zapelli) - wydarzenia 27-letniego pontyfikatu.

Przywołane są pielgrzymki do Meksyku, Polski, Afryki czy Francji, ważne przemówienia i teksty dokumentów, będące papieską odpowiedzią na historyczno-polityczne wydarzenia. Film opowiada też kulisy zamachu na Ojca Świętego w 1981 r.

Z perspektywy pobytów w szpitalu Papież pokazany jest jako niesforny pacjent i niezmordowany duszpasterz, pragnący być blisko cierpiących. Ważną postacią w filmie jest także matka Teresa z Kalkuty i jej duchowa relacja z Papieżem.

Film jest nastawiony na wywołanie emocji pogodnych (widz przypomni sobie wiele dowcipnych papieskich powiedzonek), ale i silnych wzruszeń - w scenach cierpienia Jana Pawła II spowodowanego chorobą i jego powolnej agonii.

Wiarygodne kreacje stworzyli Piotr Adamczyk - młody aktor, który przekonywująco wcielił się w postać osiemdziesięcioletniego Papieża - oraz Dariusz Kwaśnik w roli abp. Stanisława Dziwisza, cichego świadka pontyfikatu papieża Wojtyły.

Autorzy filmu wykorzystali dokumentalne materiały z pielgrzymek Jana Pawła II, a także zdjęcia z jego pogrzebu. Autorem muzyki jest Ennio Morricone, słynny kompozytor filmowy, twórca ścieżek dźwiękowych m.in. do "Misji" Rolanda Joffe czy "Cinema Paradiso" Giuseppe Tornatore.

Dystrybucją filmu na płytach DVD zajmie się firma Carisma Entertainment Group.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama