Błogosławieństwo dla kanapki?

Szefowie sieci restauracji szybkiej obsługi KFC (Kentucky Fried Chicken) kilka dni temu wystąpili oni do Benedykta XVI o błogosławieństwo dla swojej nowej kanapki - poinformowała Rzeczpospolita.

Łukasz Cybiński w Rzeczpospolitej napisał:

Do papieża przyszła delegacja rybaków. Pytają: - Wasza Świątobliwość, można by w modlitwie "Ojcze nasz" zmienić "chleb powszedni" na "rybę powszednią"?

Papież się oburza: - Przecież to niemożliwe...

Przerywa mu jeden z rybaków: - No dobrze, to ile dali piekarze?

Czy ten dowcip zainspirował szefów sieci restauracji szybkiej obsługi KFC (Kentucky Fried Chicken)?Parę dni temu wystąpili oni do Benedykta XVI o błogosławieństwo dla swojej nowej kanapki.

Z badań społecznych wywnioskowali bowiem, że w Wielkim Poście rosną przychody restauracji oferujących owoce morza, gdyż katolicy częściej niż zwykle unikają jedzenia mięsa. Dlatego firma z Louisville, serwująca dotąd jedynie kurczaki, zamierza po raz pierwszy wprowadzić do sprzedaży kanapki z rybą. Fish Snacker Sandwich będzie robiona wyłącznie z mintajów łowionych na Alasce i serwowana z sosem tatarskim.

Aby zareklamować nową potrawę, szefostwo KFC napisało list do Benedykta XVI z prośbą o udzielenie błogosławieństwa. Papież otrzymał też od firmy zaproszenie do spróbowania postnej kanapki. "Mamy nadzieję, że pomoże ona katolikom w łatwiejszy i bardziej dostępny sposób zachowywać zasady swej wiary" - napisał w liście do papieża szef KFC Greg Dedrick. Rzeczniczka prasowa firmy powiedziała, że Watykan potwierdził odbiór listu i że KFC liczy na odpowiedź jeszcze w tym tygodniu.

KFC posiada ponad 11 tys. lokali w 80 krajach świata, ale na razie rybna kanapka będzie wprowadzona jedynie w USA. Jeśli pomysł chwyci, może już niedługo usłyszymy o liście firmy do rabinów z prośbą o błogosławieństwo dla koszernej kanapki z wołowiny lub do imamów o poparcie dla sandwicha z baraniną halal.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama