Brazylia: Program wizyty Benedykta XVI

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Brazylii kard. Geraldo Majella Agnelo przedstawił ramowy program wizyty Benedykta XVI w tym kraju.

Jak podkreślił głównym motywem papieskiej wizyty są obrady 5. Konferencji Generalnej Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów, której otwarcia Ojciec Święty dokona 13 maja.

Papież przyleci do São Paulo 9 maja po południu. Następnego dnia w godzinach popołudniowych Benedykt XVI spotka się z młodzieżą brazylijską na stadionie „Pacaembu”. W piątek 11 maja, przed południem, na „Polach Marsowych” sprawował będzie dla wiernych Mszę św. z udziałem brazylijskich biskupów. Z kolei, po południu, w katedrze spotka się z pasterzami brazylijskiego Kościoła. Pod koniec tego samego dnia uda się do Aparecida.

W sobotę Ojciec św. odwiedzi „Farmę Nadziei” w Guaratinguetá, gdzie spotka się z narkomanami wyzwalającymi się z nałogu we franciszkańskich ośrodkach w Brazylii i innych krajach. O godz. 18-tej Ojciec Święty przewodniczył będzie modlitwie różańcowej w Bazylice Matki Bożej w Aparecida. W niedzielę, 13 maja, przed południem papież przewodniczył będzie uroczystej Eucharystii, a po południu o godz. 16-tej dokona otwarcia sesji inauguracyjnej 5. Konferencji Episkopatu „kontynentu nadziei” – jak Jan Paweł II nazywał Amerykę Łacińską. Wieczorem z lotniska w São Paulo Ojciec św. odleci do Rzymu.

W programie wizyty Benedykta XVI przewidziane są także oficjalne spotkania z prezydentem państwa Luizem Inácio Lulą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg