Watykan: Przygotowania do Synodu Biskupów

Dobiegają końca przygotowania wstępnego dokumentu roboczego na przyszłoroczne, 12. z kolei zgromadzenie zwyczajne Synodu Biskupów.

Po opublikowaniu „Lineamenta” stanowić będą dla całego Kościoła pomoc w pogłębieniu tematyki najbliższego zgromadzenia synodalnego – powiedział Papież uczestnikom zakończonego 25 stycznia dwudniowego spotkania rady sekretariatu generalnego Synodu.

„Przyszłe zgromadzenie zwyczajne Synodu Biskupów – dodał Benedykt XVI –będzie miało jako temat «Słowo Boże w życiu i misji Kościoła». Wszyscy zdają sobie sprawę z wagi tego zagadnienia. Zresztą w konsultacji przeprowadzonej wśród pasterzy Kościołów partykularnych o zajęcie się nim proszono najczęściej. Jest to zrozumiałe, bo działalność duchowa, która wyraża i podtrzymuje życie oraz misję Kościoła, musi się koniecznie opierać na Słowie Bożym.

Ponadto przeznaczone jest ono dla wszystkich uczniów Chrystusa – jak przypomniał nam Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wymaga zatem szczególnej czci i posłuszeństwa, by przyjmować je również jako naglące wezwanie do pełnej jedności wierzących w Chrystusa” – powiedział Papież do rady sekretariatu generalnego Synodu Biskupów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg