Benedykt XVI: Nadzieja na pielgrzymkę do Ziemi Świętej

Benedykt XVI wyraził nadzieję, że będzie mógł odwiedzić Ziemię Świętą. W Watykanie opublikowano datowane na 21 grudnia papieskie orędzie do biskupów, kapłanów i świeckich Bliskiego Wschodu.

Nawiązując do coraz bardziej dramatycznej sytuacji w tym regionie, „naznaczonej nieznacznymi światłami i zbyt wieloma cieniami”, Benedykt XVI zapewnił tamtejszych chrześcijan o swej bliskości. Zauważył, że obecnie wezwani są oni do odwagi i determinacji, mając świadomość, że mogą liczyć na wsparcie wierzących całego świata.

Papież wyraził głęboką nadzieję, że Opatrzność pozwoli na jego pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Napisał o swym pragnieniu modlitwy w Jerozolimie, "ojczyźnie serca wszystkich duchowych potomków Abrahama".

W oczekiwaniu zanim się to spełni Benedykt XVI zachęcił chrześcijan Ziemi Świętej by nadal kroczyli drogą zaufania, pełniąc dzieła przyjaźni i dobrej woli. Takie proste gesty, które nieraz sięgają wręcz heroizmu, inspirowane prawdziwym szacunkiem dla godności człowieka mogą przyczynić się do znalezienia dróg wyjścia z trudnych i konfliktowych sytuacji – napisał Papież.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg