Drugie Boże Narodzenie Benedykta XVI

Po raz drugi od swego wyboru Benedykt XVI przewodniczyć będzie watykańskim obchodom Bożego Narodzenia.

W Wigilię spotka się w południe z wiernymi na modlitwie Anioł Pański, a o północy odprawi pasterkę w bazylice świętego Piotra.
Na Anioł Pański przybędą z całą pewnością dziesiątki tysięcy ludzi. Wierni będą mogli podziwiać stojącą na Placu świętego Piotra okazałą choinkę z Kalabrii, ozdobioną 20 tysiącami lampek.

Zbudowana w pobliżu obelisku szopka o powierzchni około 400 metrów kwadratowych zostanie odsłonięta podczas tradycyjnej uroczystości w niedzielny wieczór z udziałem przedstawicieli Watykanu. Tegoroczna szopka będzie różnić się od dotychczasowych; została uzupełniona o 13 dodatkowych drewnianych figur, wyrzeźbionych przez artystów z Tesero w Trydencie na północy Włoch.

Niewykluczone, że kiedy na Placu trwać będzie uroczystość odsłonięcia szopki, Benedykt XVI zapali w swym oknie w Pałacu Apostolskim świeczkę, nawiązując do tradycji wprowadzonej przez Jana Pawła II. Po raz pierwszy polski papież zapalił świeczkę w oknie w Wigilię 1981 roku na znak solidarności z cierpiącymi narodami, przede wszystkim zaś z Polską, gdzie 11 dni wcześniej wprowadzono stan wojenny.

O północy papież odprawi pasterkę w bazylice świętego Piotra.

W Boże Narodzenie w południe, z głównej loggii bazyliki świętego Piotra Benedykt XVI skieruje do wiernych orędzie świąteczne i udzieli uroczystego błogosławieństwa "Urbi et Orbi" (Miastu i światu).

26 grudnia papież ponownie spotka się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Nic nie wiadomo natomiast o tym, jak prywatnie będzie spędzał Święta i jakie świąteczne zwyczaje kultywuje.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg