Wykreślić Boże Narodzenie?

Watykański dziennik L'Osservatore Romano krytykuje próby nadawania świętom Bożego Narodzenia komercyjnego charakteru i zacierania ich religijnego wymiaru.

W związku z tym zachęca do zdobycia się na odwagę i wykreślenia Bożego Narodzenia z listy świąt "cywilnych". Zdaniem gazety, wtedy święta będą obchodzić wyłącznie osoby autentycznie wierzące.

Według "L'Osservatore Romano" w wielu krajach, w tym we Włoszech i Wielkiej Brytanii, rezygnuje się z religijnych symboli świąt, takich jak szopka, by nie urazić wrażliwości niewierzących bądź wyznających inne religie. Dziennik przypomina, że ludzie wierzący mają obowiązek otwarcie bronić swej tożsamości i tradycji. Gazeta pisze, że Boże Narodzenie jest sprowadzane do zabawy, ale nikt nie mówi o tym głośno. Zwraca uwagę, że dużo mówi się o święcie, ale nic o jego wymowie.

Dziennik przypomina, że ludzie wierzący mają obowiązek otwarcie bronić swej tożsamości i tradycji. Gazeta pisze, że Boże Narodzenie jest sprowadzane do zabawy, ale nikt nie mówi o tym głośno. Zwraca uwagę, że dużo mówi się o święcie, ale nic o jego wymowie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg