Premier Turcji chce się spotkać z Papieżem

Turecki premier Recep Tayyip Erdogan powiedział w wywiadzie dla włoskiej telewizji, że chciałby spotkać się z Benedyktem XVI.

Wypowiedź szefa tureckiego rządu, który nie zobaczy się z papieżem podczas jego zbliżającej się pielgrzymki do Turcji, przytoczyły jeszcze przed emisją wywiadu włoskie agencje.

- To byłaby dla mnie przyjemność móc spotkać się z papieżem- oświadczył Erdogan w wywiadzie, który zostanie nadany w czwartek wieczorem w pierwszym kanale telewizji publicznej RAI. Premier Turcji dodał następnie: "W przypadku, gdyby było zaproszenie z Watykanu na pewno byśmy go nie odrzucili".

Recep Erdogan nie spotka się z Benedyktem XVI w czasie jego wizyty w Turcji w dniach 28 listopada - 1 grudnia, gdyż, jak wytłumaczył, będzie uczestniczył w szczycie NATO na Łotwie, który odbędzie się 28-29 listopada.

Kilkakrotnie turecki premier zaprzeczał, jakoby "uciekał przed papieżem". Obecnie po raz pierwszy wyraził wolę spotkania z Benedyktem XVI dając wyraźnie do zrozumienia, że czeka na zaproszenie do Watykanu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama