Kardynał Hoyos o przypadkach pedofilii wśród księży

Co innego konkretnie i udowodnione przypadki pedofilii wśród księży, co innego nie umotywowane zarzuty i pomówienia. Przypomina o tym przechodzący na emeryturę prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa, kolumbijski kardynał Dario Castrillon Hoyos.

W wywiadzie dla agencji Romereports zauważa on, że w wielu przypadkach mowa jest o wydarzeniach sprzed 60 lat, a bilans nadużyć jest "przesadzony przez osoby, którym na tym zależy".

"Nie ma w Kościele wyrozumiałości dla człowieka, który dotknie dziecko" - stwierdza kard. Castrillon Hoyos. Dodaje, że taka osoba ma mimo wszystko prawo do sprawiedliwości, "jak każdy przestępca".

"Kościół nie obawia się sądu o sobie, bez względu na to, pod jakim zostaje wydany kątem. Obawia się natomiast dezinformacji opinii publicznej: nie dlatego, aby miało to mu zaszkodzić, lecz dlatego, że szkodzi to ludziom i rodzinom" - powiedział kardynał, który zapewnił, że ma zaufanie do światowego duchowieństwa.

"Jestem pewien, że w tym trudnym momencie dla świata, kler jest bogaty w cnoty, chociaż niestety musimy przyznać się i do błędów" - powiedział emerytowany prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama