Pożegnanie z Castelgandolfo

„Mój letni pobyt w Castelgandolfo dobiega końca" - powiedział papież 30 września, żegnając się w swej rezydencji z kościelną i świecką społecznością tej miejscowości. Ojciec święty powróci do Watykanu na środową audiencję. Jutro odmówi jeszcze w Castelgandolfo niedzielną modlitwę „Anioł Pański".

Benedykt XV wyraził wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się w okresie wakacyjnym do jego spokoju i bezpieczeństwa oraz do dobrego przyjęcia licznie odwiedzających go pielgrzymów.

Wśród obecnych w Sali Szwajcarów papieskiego pałacu wspomniał bpa Marcello Semeraro z Albano – diecezji, do której należy Castelgandolfo. Pozdrowił też miejscową parafię, wspólnoty zakonne – w tym jezuitów z tamtejszego obserwatorium astronomicznego, burmistrza i mieszkańców oraz włoskie siły bezpieczeństwa współpracujące tam z żandarmerią watykańską i Gwardią Szwajcarską.

Po południu 30 września, w ogrodach w Castelgandolfo Benedykt XVI spotkał się także z pracownikami swej letniej rezydencji. Dziękując również za trud ich pracy papież życzył im opieki Matki Bożej, której wstawiennictwa w październiku szczególnie przyzywa się odmawiając różaniec.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama