Zapowiedź 'Dnia papieskiego'

VI Dzień Papieski poświęcony propagowaniu osoby i nauczania Jana Pawła II odbędzie się w tym roku 15 października. W całej Polsce będą miały miejsce koncerty, konferencje naukowe, panele dyskusyjne i Msze św. Szczegóły obchodów przedstawiono podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Hasłem Dnia w tym roku są słowa „Jan Paweł II Sługa Miłosierdzia”. Abp Tadeusz Gocłowski, przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” podkreślił, że hasło zwracać ma uwagę na wartość jaką jest miłosierdzie.

„Jan Paweł II nam zwrócił uwagę na to, że nie chodzi tylko o korzystanie z Bożego Miłosierdzia, ale człowiek musi otworzyć się na drugiego człowieka. A więc mówił do nas w Krakowie, w czasie ostatniej swej wizyty we własnej ojczyźnie o zdobywaniu wyobraźni miłosierdzia” przypomniał abp Gocłowski.

W wymiarze duchowym Dzień Papieski ma być wielką modlitwą o rychłą beatyfikację i kanonizację Jana Pawła II. Jednocześnie, jak co roku ok. 100 tys. wolontariuszy przeprowadzi kwestę do puszek na rzecz stypendiów dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży.

Obchody rozpoczną się już 7 października Galą Nagród Totus 2006 na Zamku Królewskim w Warszawie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama