Kościół ma dwoje nowych błogosławionych: siostrę Sarę Salkahazi, węgierską zakonnicę zamordowaną za pomoc Żydom w czasie II wojny światowej oraz Mose Toviniego, włoskiego księdza żyjącego na przełomie XIX i XX wieku.
17 września uroczystościom w Budapeszcie, w imieniu ojca świętego, przewodniczył prymas Węgier kard. Peter Erdő. Natomiast obrzęd beatyfikacji w Brescii poprowadził prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. José Saraiva Martins.
Błogosł. Sarolta Klotild Salkaházi przyszła na świat w 1899 r. w Koszycach, należących wówczas do Węgier. W 1929 r. wstąpiła do nowego zgromadzenia bezhabitowego Sióstr Posługi Społecznej, zajmującego się ubogimi i zepchniętymi na margines. Przybrała imię zakonne Sara. W czasie drugiej wojny światowej bohatersko walczyła wraz z siostrami o życie prześladowanych Żydów. Sama ocaliła ponad sto osób. 27 grudnia 1944 roku, została aresztowana przez Niemców w Budapeszcie wraz z ukrywanymi osobami. Tego samego dnia wszyscy zostali rozstrzelani na Moście Wolności, a ich ciała wrzucono do Dunaju.
Błogosł. Mosè Tovini urodził się w Cividate Camuno u podnóża Alp. Po ukończeniu seminarium duchownego w Brescii został w 1900 r. wyświęcony na kapłana i kontynuował w Rzymie studia z zakresu matematyki, filozofii i teologii. Równocześnie działał duszpastersko na ubogich przedmieściach Wiecznego Miasta. Po powrocie do Bresci wstąpił do zgromadzenia kapłańskiego Oblatów Świętej Rodziny. Jako wykładowca był znany ze względu na rozległą wiedzę i przygotowanie naukowe. Podczas pierwszej wojny światowej ks. Tovini gorliwie pełnił również funkcję proboszcza. Wniósł znaczny wkład w rozwój Akcji Katolickiej, zwłaszcza w trudnym okresie przejęcia we Włoszech władzy przez faszystów. Zmarł w1930 r.
W tle między innymi spotkanie z prezydentem Zelenskim podczas pogrzebu papieża Franciszka.
Nie wszyscy zwierzchnicy zwierzchnicy dykasterii Kurii Rzymskiej przestają pełnić urząd.
Na całej trasie przejazdu przez Wieczne Miasto tysiące ludzi.
Przewodniczyć jej będzie dziekan Kolegium Kardynalskiego kardynał Giovanni Battista Re.