Benedykt XVI ze wzruszeniem w sercu

Benedykt XVI powiedział, że przybywa do Bawarii "ze wzruszeniem w sercu".

Papież, który przyleciał na lotnisko w Monachium, rozpoczął pielgrzymkę do Bawarii.

- Powracam w swoje strony ojczyste, do moich rodaków z zamiarem odwiedzenia miejsc, mających fundamentalne znaczenie w moim życiu - stwierdził papież na lotnisku w Monachium, dziękując za słowa powitania skierowane przez prezydenta Niemiec Horsta Köhlera.

Jednocześnie zwrócił uwagę, że przybywa do Bawarii również jako następca Apostoła Piotra, "aby na nowo umocnić i potwierdzić głęboką więź między siedzibą Biskupa Rzymu i Kościołem w naszej ojczyźnie".

Papież podkreślił też głębokie przywiązanie mieszkańców Bawarii do wiary chrześcijańskiej. Świadectwem tego są słynne pomniki architektury, majestatyczne katedry, rzeźby i malarstwo o wielkiej wartości artystycznej, dzieła literackie, inicjatywy kulturalne, "a przede wszystkim losy wielu osób i wspólnot, w których znajdują swoje odbicie głęboko chrześcijańskie przekonania".

Wyraził też pragnienie, aby wszyscy jego rodacy w Bawarii i w Niemczech wspólnie i aktywnie uczestniczyli w przekazywaniu podstawowych wartości wiary chrześcijańskiej przyszłym obywatelom.

Benedykt XVI zapewnił, że z chęcią rozszerzyłby swoją wizytę również na inne części Niemiec, "aby dotrzeć do wszystkich Kościołów lokalnych", zwłaszcza do tych, z którymi łączą go "osobiste wspomnienia". Możliwość przyszłych spotkań z tymi Kościołami lokalnymi powierzył Bożej Opatrzności.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama