Papieska pielgrzymka coraz bliżej

W Bawarii dobiegają końca przygotowania do wizyty Benedykta XVI, którą zaplanowano na 9 - 14 września.

W niedzielę w 750 parafiach archidiecezji Monachium-Fyzynga odczytano list kard. Friedricha Wettera z okazji wizyty, którą nazwał on "dniami błogosławieństwa".

Kard. Wetter wezwał Bawarczyków do "serdecznego przyjęcia" Ojca Świętego: "Towarzyszmy mu duchowym współuczestnictwem w czasie odwiedzin a tym samym dni, podczas których Benedykt XVI jest z nami, będą dniami błogosławieństwa dla naszej archidiecezji i całego naszego kraju".

W Monachium dużą atrakcją dla mieszkańców i turystów było pojawienie się na ulicach miasta papamobilu z rejestracją SCV 1 w towarzystwie kolumny 50 samochodów. Kremowy mercedes przejechał trasę jaką Benedykt XVI pokona z lotniska do centrum miasta, gdzie znajdują się główne miejsca związane z papieską pielgrzymką w stolicy Bawarii: kolumna Mariensaule, katedra Najświętszej Marii Panny (Frauenkirche), Pałac Holnstein, siedziba arcybiskupów monachijskich, która będzie rezydencją Benedykta XVI.

W próbach wzięli udział: policja, służby bezpieczeństwa, przedstawiciele władz miasta i Kościoła. Kierowcami papieża będzie dwóch 30-letnich urzędników służby bezpieczeństwa, którzy w rozmowie z lokalnym dziennikiem "Muenchner Merkur" powiedzieli, zdradzając już lekkie poddenerwowanie, że prowadzenie papieskiego pojazdu jest dla niech czymś szczególnym i wielkim zaszczytem.

Wiadomo już jakie wino pojawi się na papieskim stole podczas obiadu w niedzielę 11 września. Będzie to riesling z państwowych winnic w Würzburgu. Wino pochodzi z piwnic w Hörstein. Jak poinformowano podczas spotkania z przewodniczącym parlamentu Bawarii Aloisem Glückiem, jego wyjątkowy bukiet odkrył kard. Wetter, który uchodzi za wybitnego znawcę win.

W Regensburgu ordynariusz miejscowej diecezji bp Gerhard Mueller w towarzystwie brata papieża, ks. Georga Ratzingera, poświęcił ołtarz i miejsce papieskiej celebry - Islinger Feld. 12 września na Mszy św. celebrowanej tam przez Benedykta XVI oczekuje się ok. 350 tys. wiernych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama