Papież zobaczy twarz Chrystusa

Benedykt XVI odwiedzi w piątek włoskie sanktuarium w Manoppello w Abruzji, 200 km na wchód od Rzymu.

Jest tam przechowywana domniemana chusta św. Weroniki, na której odcisnęło się oblicze niosącego krzyż Jezusa.

Do Manopello Papież uda się helikopterem z Castel Gandolfo. Na miejsce przybędzie o godz. 10. W programie ok. dwugodzinnej wizyty oprócz wizyty w sanktuarium, znajduje się ma spotkanie z duchowieństwem i młodzieżą. Benedykta XVI powita arcybiskup Chieti-Vasti - Bruno Forte, wybitny teolog i współpracownik kard. Josepha Ratzingera w Międzynarodowej Komisji Teologicznej.

Według legendy, św. Weronika przywiozła chustę do Rzymu i ofiarowała ją św. Klemensowi. Relikwia była wystawiona podczas pierwszego jubileuszu w historii Kościoła, w 1300 r., jako jeden z mirabilia urbis (cudów miasta), czczonych przez pielgrzymów. Do początku XVII w. chusta była przechowywana w Watykanie, a potem ślad po niej zaginął. Dopiero niedawno, m. in. dzięki badaniom niemieckiego historyka sztuki, ks. Heinricha Pfeiffera, jezuity, ustalono, że znajduje się ona w sanktuarium w Manoppello.

Od czerwca br. w księgarniach w Polsce jest dostępna książka "Boskie Oblicze", w której Paul Badde, rzymski korespondent dziennika "Die Welt" próbuje rozwiązać zagadkę relikwii przedstawiającej Oblicze Jezusa.

Natomiast 2 września w TVP 1 o godzinie 17.30 wyświetlony będzie film dokumentalny pt. "Oblicze", poświęcony tajemniczemu wizerunkowi z Manoppello.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama