Program wizyty Benedykta XVI w Bawarii

W Watykanie opublikowano program podróży apostolskiej Benedykta XVI do Bawarii.

Ojciec święty rozpocznie swą trzecią podróż zagraniczną w sobotę, 9 września. O godzinie 15:30 przybędzie do Monachium, gdzie na lotnisku im. Franza Josefa Straussa odbędzie się ceremonia powitalna.

O godz. 17:30 papież będzie się modlił przed kolumną Matki Bożej na placu Mariackim w centrum Monachium.

Wieczorem zaplanowano spotkania z prezydentem Niemiec, Horstem Köhlerem, kanclerz Angelą Merkel oraz premierem Bawarii, Edmundem Stoiberem.

W niedzielą 10 września o godzinie 10:00 Benedykt XVI będzie sprawował Mszę świętą na terenie Nowych Targów Monachijskich (Neue Messe München).

O 17:30 ojciec święty będzie przewodniczył uroczystym nieszporom w monachijskiej katedrze.

W poniedziałek 11 września Benedykt XVI odwiedzi sanktuarium maryjne w Altötting. O 9:45 uda się do cudownej kaplicy. O 10:30 na placu przed sanktuarium rozpocznie się Msza święta, po której nastąpi procesja eucharystyczna. Ojciec święty dokona też poświęcenia nowej kaplicy adoracji. Następnie uda się do kapucyńskiego klasztoru św. Magdaleny.

O godzinie 17:00 papież będzie przewodniczył nieszporom maryjnym. Spotka się też z zakonnikami i alumnami seminariów duchownych. Wieczorem Benedykt XVI odwiedzi swe rodzinne miasto, Marktl Am Inn. Na spoczynek uda się do Ratyzbony.

We wtorek 12 września o godz. 10:00 Benedykt XVI będzie sprawował Mszę świętą na błoniach Islinger Feld w pobliżu Ratyzbony. O godzinie 17:00 na uniwersytecie ratyzbońskim odbędzie się spotkanie papieża ze światem nauki, zaś o 18:30 w katedrze nieszpory ekumeniczne.

Środa 13 września została zarezerwowana na prywatny program ojca świętego. Jedynym wydarzeniem oficjalnym będzie poświęcenie nowych organów w ratyzbońskiej Alte Kapelle. Benedykt XVI odwiedzi swego starszego brata Georga. Po południu ma się natomiast udać na cmentarz w Ziegetzdorf, gdzie znajdują się groby jego rodziców oraz siostry - Marii. Papież odwiedzi też swój dawny dom w Pentling.

W czwartek, 14 września Benedykt XVI uda się do Fryzyngi. O 10:45 spotka się w tamtejszej katedrze z kapłanami i diakonami stałymi. O 12:15 na monachijskim lotnisku odbędzie się ceremonia pożegnania. Powrót na rzymskie lotnisko Ciampino jest planowany na godzinę 14:30.

Publikujemy szczegółowy program papieskiej wizyty w Bawarii:

W sobotę 9 IX Benedykt XVI odleci o godz. 13.45 z rzymskiego lotniska Ciampino do Monachium.

O godz. 15.30 Papież zostanie powitany na tamtejszym lotnisku im. Franza Josepha Straussa, gdzie wygłosi pierwsze przemówienie.

O godz. 16.15 uda się z lotniska do Georgianum; tam przesiądzie się do samochodu panoramicznego, którym uda się na monachijski Marienplatz.

O godz.17.30 odmówi tam modlitwę maryjną i przemówi do obecnych.

Następnie w pałacu królewskim przy Placu Max-Joseph, przyjmie prezydenta Repubkiki Federalnej (godz. 18.30), kanclerza Niemiec (godz. 19.15) i premiera Bawarii (godz. 19.45).

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama