Anioł Pański: O pokój w Libanie

Do modlitwy o pokój w Libanie i innych miejscach świata wezwał Benedykt XVI podczas modlitwy Anioł Pański w Castel Gandolfo.

Nawiązując do dzisiejszej uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny powiedział: "Niechaj Maryja wyjedna wszystkim uczucie zrozumienia, wolę porozumienia i pragnienie zgody!".

Papież zwracając się do Polaków zawierzył cały Kościół w Polsce opiece Matki Bożej.

W krótkim przemówieniu Papież nawiązał do dzisiejszej uroczystości, "jednego z najstarszych i najbardziej sugestywnych świąt maryjnych. Ojciec Święty przypomniał, że podobnie jak Jezus, który powstał z martwych i zasiadł po prawicy Ojca, Maryja, zakończywszy swe ziemskie życie, wzięta została do nieba.

- W tej promieniejącej światłem niewieście Ojcowie Kościoła rozpoznali Maryję. W Jej triumfie lud chrześcijański pielgrzymujący przez historię widzi spełnienie swych oczekiwań i pewny znak nadziei - powiedział Papież.

Benedykt XVI podkreślił, że "Maryja jest wzorem i wsparciem dla wszystkich wierzących: zachęca nas, byśmy nie tracili ufności w obliczu trudności i nieuniknionych codziennych problemów".

Papież po raz kolejny zawierzył Matce Bożej - Królowej Pokoju "niepokoje ludzkości związane z każdym miejscem świata udręczonym przez przemoc".

Benedykt XVI wezwał także do duchowej i modlitewnej łączności z duchownymi i wiernymi Kościoła w Ziemi Świętej, którzy zebrali się w bazylice Zwiastowania w Nazarecie wokół nuncjusza apostolskiego w Izraelu i Palestynie abp Antonio Franco, ażeby modlić się w tej samej intencji.

Ponadto Papież wymienił inne miejsca konfliktów na świecie jak Sri Lankę, zagrożoną z powodu nasilenia się konfliktu etnicznego oraz Irak, gdzie "przerażający i codzienny potok krwi oddala widoki na pojednanie i odbudowę".

Na dziedzińcu Pałacu Apostolskiego w Castel Gandolfo podczas modlitwy Anioł Pański z Papieżem, zebrały się dzisiaj setki pielgrzymów, w tym wielu Polaków.

Zwracając się do pielgrzymów z Polski Papież powiedział: "Pozdrawiam wszystkich Polaków. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jej opiece zawierzam cały Kościół w Polsce. Niech Ta, która zasiada u boku zmartwychwstałego Syna, wyprasza duchowieństwu i wiernym obfitość darów, a szczególnie łaskę wzajemnego zaufania w duchu troski o wzrost Królestwa Bożego. Przez Jej ręce niech Bóg wam błogosławi!"

Publikujemy cały tekst rozważań papieskich:

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama