Watykan chce wznowienia rokowań

Stolica Apostolska wezwała do wznowienia rokowań izraelsko-palestyńskich.

Watykański rzecznik prasowy Joaquín Navarro-Valls złożył oświadczenie, w którym czytamy, że złudzeniem jest możliwość rozwiązania problemów Ziemi Świętej "przy pomocy siły bądź w sposób jednostronny".

Oto cały tekst oświadczenia:

"Stolica Apostolska z wielkim przejęciem i bólem śledzi epizody nasilającej się, ślepej przemocy, które wykrwawiają w tych dniach Ziemię Świętą. Ojciec Święty jednoczy się, w szczególny sposób przez modlitwę, z niewinnymi ofiarami, ich rodzinami oraz mieszkańcami tej ziemi, zakładnikami tych, którzy łudzą się, że można rozwiązać coraz dramatyczniejsze problemy regionu przy pomocy siły bądź w sposób jednostronny.

Stolica Apostolska wzywa wspólnotę międzynarodową do szybkiego uaktywnienia środków, niezbędnych do udzielenia stosownej pomocy humanitarnej ludności palestyńskiej, jak również przyłącza się do nacisków na rządzących obu narodami, ażeby nade wszystko okazali należyte poszanowanie dla życia ludzkiego, zwłaszcza życia bezbronnych cywilów i dzieci, oraz podjęli na nowo z odwagą drogę rokowań, jedyną, która może doprowadzić do upragnionego przez wszystkich sprawiedliwego i trwałego pokoju".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama