Ewangelizacyjna opera

Watykan debiutuje jako producent opery o treści ewangelizacyjnej. W piątek w rzymskim teatrze "Argentina" odbędzie się premiera opery w dwóch aktach zatytułowanej "Światłość świata".

Autorem libretta jest przewodniczący Papieskiej Rady do Spraw Kościelnych Dóbr Kultury oraz Papieskiej Komisji Archeologii Sakralnej biskup Mauro Piacenza. Muzykę skomponował Ferdinando Nazzaro. Nad produkcją spektaklu operowego czuwa Fundacja Kościelnych Dóbr Kultury, powołana w 2004 roku przez Jana Pawła II.

Biskup Piacenza w wywiadzie dla agencji Fides powiedział, że operę, napisaną na podstawie fragmentów Biblii oraz opowieści o życiu kilkorga świętych, uważa za narzędzie głoszenia wartości oraz wyrobienia gustu odbiorców.

Jak podkreślił, opera odwołuje się do wartości takich jak pokój, miłosierdzie i sprawiedliwość. Fundacja, która wyprodukowała spektakl operowy, poinformowała, że występujący w nim śpiewacy i muzycy zostali wybrani nie tylko ze względu na swe kwalifikacje artystyczne, ale także na swe poparcie dla tego projektu ewangelizacji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama