Hiszpania: Program papieskiej pielgrzymki

Znany jest już program pobytu Benedykta XVI w Hiszpanii podczas V Światowego Spotkania Rodzin.

Przedstawili go 30 maja abp Agustín García-Gasco oraz władze regionu i miasta Walencji. Papież otrzyma klucze do bram miasta, poinformowano podczas konferencji prasowej, która odbyła się pod hasłem „Czekamy na Ciebie”.

Papież przybędzie do Walencji w sobotę 8 lipca przed południem. Z lotniska przejedzie ulicami miasta do katedry, gdzie nawiedzi Kaplicę Świętego Kielicha. Według tradycji kielich ten został użyty przez Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy. Władze miasta wręczą papieżowi klucze do bram miasta. Z katedry Benedykt XVI przejdzie pieszo do Bazyliki Matki Bożej i na placu odmówi Anioł Pański wraz ze zgromadzonymi pielgrzymami. Stamtąd uda się do Pałacu Generalitat, gdzie spotka się z rodziną królewską.

Następnie, już w Pałacu Arcybiskupim, Benedykt XVI przyjmie premiera hiszpańskiego rządu José Luisa Zapatero. Po południu papież uda się na Most Monteolivete w Mieście Sztuk i Nauk, gdzie o godz. 21.00 rozpocznie się modlitewne czuwanie z rodzinami z całego świata. W niedzielę rano o 9:30 uda się w to samo miejsce, gdzie będzie przewodniczył uroczystej mszy, która zakończy V Światowe Spotkanie Rodzin. Spotkanie jest „dobrem wspólnym” tak dla Kościoła jak i dla miasta, powiedział abp García-Gasco podczas konferencji prasowej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama