Papieski samolot gotowy

Benedykt XVI przyleci do Polski samolotem Alitalia, ale odleci maszyną PLL LOT - przypomina Życie Warszawy

Samolot Boeing 737 został specjalnie przystosowany dla potrzeb papieskiego rejsu. W znajdującym się z przodu kabiny ośmioosobowym saloniku papieskim wymieniono fotele na wygodniejsze, używane w klasie biznes. W saloniku podróżować będą papież i trzech jego najbliższych współpracowników. Umieszczono tu herby – papieski i polski.

Osobne kabiny wyodrębniono również dla ponad 30--osobowej papieskiej świty oraz 72 dziennikarzy, którzy będą towarzyszyć Ojcu Świętemu podczas podróży. Pasażerów rejsu „papieskiego” LOT poczęstuje specjalnymi daniami przygotowanymi przez kucharzy LOT Catering. Najbogatsze menu przygotowano dla papieża i jego współpracowników. Potrawy serwowane będą na odświętnej porcelanie wyprodukowanej specjalnie na tę okazję. Zadbano również o wydrukowanie ozdobnych kart menu i kart win – dla Ojca Świętego po polsku i włosku, a dla jego orszaku i dziennikarzy – po polsku i angielsku.

W karcie znajdą się przystawki: roladka skandynawska z łososia i prosciutto z melonem w sosie miodowo-musztardowym; dania główne: łosoś z miętą zawijany w kapuście z sosem pomidorowym, zrazy wołowe po polsku i comber z sarny w sosie wiśniowym, sery, sałatki, świeże owoce oraz szeroki wybór wykwintnych win, alkoholi i napojów.

Na deser zostanie podany sernik krakowski oraz torciki czekoladowy i morelowy.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama