Benedykt XVI przyjął premiera Bułgarii

Premier Bułgarii Sergej Stanishev 23 maja złożył wizytę w Watykanie. Po audiencji u Benedykta XVI został również przyjęty przez kardynała sekretarza stanu Angelo Sodano

Szef bułgarskiego rządu przybył do Rzymu w związku z prawosławnymi obchodami święta braci sołuńskich Cyryla i Metodego w bazylice św. Klemensa.

Po wizycie bułgarskiego premiera w Watykanie nie opublikowano żadnego komunikatu. Agencja Ansa podaje, że spotkanie trwało 20 minut, a jednym z członków delegacji był prawosławny metropolita Galaktion. Przypomnijmy, że półtora tygodnia temu (13 maja br.) papież przyjął nowego ambasadora Bułgarii przy Stolicy Apostolskiej Valentina Vassileva Bożyłova. Przy tej okazji nawiązał do starań tego kraju o wejście do Unii Europejskiej – planowane na 2007 rok. „Ze względu na swą historię i dziedzictwo chrześcijańskiej Bułgaria winna przyczyniać się do duchowej odnowy naszego kontynentu. Młodzi ludzie, odpychani przez zmaterializowane, indywidualistyczne społeczeństwa, szczególnie potrzebują wartości duchowych i moralnych” – powiedział wówczas Benedykt XVI.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama