Apel o krew

W związku z wizytą w Polsce Papieża Benedykta XVI, występuje pilna potrzeba w zabezpieczeniu szpitalnych Banków Krwi w niezbędną, większą niż zwykle ilość krwi.

W apelu PCK czytamy:

Na spotkanie z Ojcem Świętym przybędą tysiące pielgrzymów, dla których trzeba przygotować rezerwę tego bezcennego leku, gdyż zapasy ledwie wystarczają dla chorych w ponad stu śląskich szpitalach.
Na naszym terenie Polski Czerwony Krzyż, wspierając działania Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu zwraca się z prośbą do Honorowych Dawców Krwi i wszystkich zdrowych ludzi, którzy mogą oddać krew, aby na okoliczność tak wielkiego wydarzenia podzielili się cząstką siebie z potrzebującymi. Niech ten gest będzie wyrazem ofiary i wdzięczności za przyjazd Ojca Świętego do naszego kraju.

Już nieraz przekonaliśmy się, że w sytuacjach kryzysowych można liczyć nie tylko na ofiarność stałych Honorowych Dawców Krwi, ale również na innych ludzi dobrej woli.

Aby umożliwić chętnym oddanie krwi, w niedzielę 28 maja czynne będą wszystkie Oddziały Terenowe raciborskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, tzn. w Raciborzu, Rybniku, Pszowie i Jastrzębiu Zdroju.

Przyłączmy się szczególnie w tym dniu do wielkiej akcji zbiórki krwi.
RCKIK Racibórz, ul. Sienkiewicza 3, tel. 415 20 88, 415 34 54
Godz . 8.00 ÷ 14.00
OT w Rybniku , ul. Rudzka 15, tel. 422 41 33
Godz. 8.00 ÷ 14.00
OT w Pszowie, ul. Andersa 22, tel. 454 04 49
Godz. 7.00 ÷ 13.00
OT w Jastrzębiu Zdroju, ul. Jana Pawła II 5, tel. 478 43 37
Godz. 7.00 ÷ 13.00

Wymienione punkty będą czynne w dotychczasowych godzinach również w dni powszednie, a dodatkowo w sobotę 27 maja będą również czynne oddziały w Raciborzu i Rybniku.

Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku 18 ÷65 lat, ważący co najmniej 50 kg. Przychodząc oddać krew, należy posiadać dokument tożsamości. Nie należy przychodzić na czczo, lecz po lekkostrawnym, ubogim w tłuszcze posiłku. Należy też przed oddaniem krwi pić dużo płynów, najlepiej wody mineralnej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama