'Papieski' dzień wolny nie tylko w szkołach

Premier Kazimierz Marcinkiewicz wydał we wtorek decyzję o ustaleniu 26 maja dniem wolnym od pracy w ministerstwach oraz innych urzędach administracji rządowej - poinformował PAP rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz. Decyzja ta ma związek z planowaną od 25 do 28 maja pielgrzymką do Polski papieża Benedykta XVI.

Jak powiedział rzecznik, obradujący we wtorek rząd przyjął też stanowisko "w sprawie wykorzystania 26 maja jako dnia wolnego od pracy, służby oraz zajęć szkolnych".

Ciesiołkiewicz podkreślił, że w związku z wizytą w Polsce Ojca Świętego premier zwrócił się do ministrów, kierowników urzędów centralnych, wojewódzkich i innych organów administracji rządowej i samorządowej oraz do pracodawców o umożliwienie wszystkim pracownikom wykorzystania 26 maja jako dnia wolnego od pracy.

Wicepremier, minister edukacji Roman Giertych poinformował wcześniej we wtorek podczas konferencji prasowej, że będzie wnioskował na posiedzeniu rządu o to, by w związku z pielgrzymką papieża 26 maja był dniem wolnym w szkołach w całym kraju.

Podczas czterodniowej pielgrzymki papież odwiedzi Warszawę, Sanktuarium na Jasnej Górze, Kraków, Oświęcim, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską. W piątek 26 maja przed południem ma odprawić mszę świętą na placu Piłsudskiego w Warszawie. Tego samego dnia po południu ma udać do Częstochowy.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama