Wolność od narkotyków darem dla Papieża

Wolność od narkotyków będzie duchowym darem dla papieża Benedykta XVI od polskiej młodzieży.

O spotkaniu Ojca Świętego z młodymi z całej Polski na krakowskich Błoniach 27 maja, rozmawiać będą jego organizatorzy i duszpasterze młodzieży podczas konferencji prasowej 8 maja w Warszawie.

Jan Pospieszalski, moderator nocnego czuwania na krakowskich Błoniach, ks. Piotr Iwanek, duszpasterz akademicki z Krakowa i Kazimierz Hojna - wodzirej koncertu na Błoniach opowiadać będą o przebiegu spotkania młodych z Benedyktem XVI. W konferencji weźmie też udział biskup Henryk Tomasik, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa młodzieży.

Podczas konferencji omawiane będą też szczegóły daru młodych Polaków dla Papieża. Będzie to księga z zobowiązaniami młodych ludzi, którzy odpowiadają na apel Benedykta XVI. Hasłem akcji zbierania zobowiązań jest "Nie biorę - jestem wolny od narkotyków". Księga zostanie wręczona Ojcu Świętemu 27 maja na krakowskich Błoniach.

Konferencja prasowa odbędzie się w poniedziałek, 8 maja o godz. 12.00 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, skwer Kardynała Wyszyńskiego 6.

Organizatorzy spotkania z Benedyktem XVI zwracają się do młodzieży w całej Polsce: do szkół, ruchów, parafii, grup, aby młodzi ludzie powzięli postanowienie, że nie będą brali narkotyków. Do pobrania jest dostępny formularz, który należy wypełnić i do 20 maja przesłać na adres niebiore@b16.pl. Z wypełnionych deklaracji powstanie księga, którą młodzi ludzie przekażą Ojcu Świętemu na Błoniach.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama