Nowa strona Watykanu

Watykan wkrótce będzie miał nową bardzo nowoczesną stronę internetową. Kościół chce w ten sposób przyciągnąć więcej młodzieży - informuje Życie Warszawy.

Strona ma być interaktywna – będzie przypominać w zasadach działania polski portal www.grono.net czy amerykański www.myspace.com. Oznacza to, że każdy będzie mógł się zalogować na stronie, by dostać spersonalizowane informacje (np. dotyczące nauczania dla młodzieży lub najbliższych audiencji generalnych).

Na www.vatican.va znajdą się także osobne podstrony dla rodzin, młodzieży i parafii. – Ludzie będą mogli szukać w portalu osób z podobnymi problemami i razem nad nimi pracować on-line – wyjaśnia siostra Judith Zoebelein, która pracuje nad nowym wyglądem strony. Kuria Rzymska liczy, że po liftingu strona będzie bardziej przejrzysta i zwiększy się liczba odwiedzających ją internautów. Już dziś portal przyciąga ok. miliona osób miesięcznie.

Strona, która obecnie reprezentuje Watykan jest uważana za bardzo przejrzystą i zawierającą wiele informacji. Była nawet nominowana do prestiżowych nagród Webby Award. Portal jest stosunkowo młody. Powstał w 1995 r. z inicjatywy siostry Judith, która zgłosiła się ze swoim pomysłem do Jana Pawła II. Na początku zawierała jego krótkie przesłanie na Święta Bożego Narodzenia. Obecnie w portalu, oprócz informacji religijnych, znajduje się też dostęp do archiwów watykańskich i zdjęć bardzo cennych dzieł sztuki, które zdobią ściany Pałacu Apostolskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama