Za dwóch wielkich papieży

1 maja o godz. 15 na Polach Wilanowskich rozpocznie się kilkugodzinna Wielka Modlitwa Warszawska - podaje Życie Warszawy.

Episkopat Polski spodziewa się kilkudziesięciu tys. wiernych, nie tylko ze stolicy.

Modlitwa będzie prowadzona w intencji bożego błogosławieństwa dla pielgrzymki papieża Benedykta XVI do Polski (pod koniec maja). Ale także w celu jak najszybszego wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II.

Jak podaje serwis internetowy katolickiego radia Archidiecezji Warszawskiej Józef, uroczystości rozpoczną się litanią loretańską, następnie zostaną wprowadzone relikwie św. Andrzeja Boboli. Potem w pobliżu Świątyni Opatrzności Bożej zostanie zasadzony pamiątkowy dąb Jana Pawła II. Będzie to kolejne upamiętnienie pontyfikatu papieża Polaka – w pierwszą rocznicę śmierci i 25. zamachu na placu św. Piotra. Podpisany zostanie dokument powołujący do istnienia Instytut Jana Pawła II. Niedawno o powstaniu placówki zdecydowały władze samorządowe województwa mazowieckiego i Episkopat Polski. O godzinie 15.40 rozpocznie się msza pod przewodnictwem prymasa Polski Józefa Glempa. W trakcie nabożeństwa będzie można złożyć ofiary na budowę świątyni.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg