Zjazd charyzmatyków

Doskonałą okazją do wzrostu duchowego oraz umocnienia komunii z całą wspólnotą Kościoła nazwał Benedykt XVI krajowy zjazd włoskiego Ruchu Odnowy w Duchu Świętym.

W specjalnym przesłaniu życzy uczestnikom rozpoczętego wczoraj w Rimini spotkania, by byli prawdziwymi świadkami Zmartwychwstałego Chrystusa. W podpisanym przez kardynała sekretarza stanu liście papież nawiązuje do hasła spotkania: „Wy jesteście ludem Bogu na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła Jego potęgi".

Wskazuje, że świadomość tej prawdy pozwala wierzącym stać się ufnym narzędziem w rękach Boga. Przesłanie przypomina ponadto o czterech ważnych wydarzeniach: 10-leciu przyjęcia statutów odnowy w Duchu Świętym, Światowym Spotkaniu Rodzin z papieżem w Walencji, obchodach uroczystości Zesłania Ducha Świętego w Watykanie, a także o włoskim Kongresie Kościelnym w Weronie, planowanym na październik z udziałem Benedykta XVI.

Spotkanie włoskiej Odnowy w Duchu Świętym odbywa się na terenie targów w Rimini nad Adriatykiem. Bierze w nim udział blisko dwadzieścia tysięcy osób. Zlot zainaugurowała uroczysta Eucharystia, której przewodniczył kardynał Camillo Ruini. W homilii przypomniał on, że świadectwo wiernych potrzebne jest we wszystkich dziedzinach życia społecznego, politycznego i kulturalnego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg