Zaproszeni zwłaszcza konsekrowani, klerycy i liderzy

Osoby konsekrowane, klerycy oraz liderzy ruchów i stowarzyszeń katolickich - przedstawiciele tych grup są w sposób szczególny zaproszeni do wspólnej modlitwy z Papieżem na Jasnej Górze.

Poinformował o tym bp Jan Wątroba przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pielgrzymki Ojca Świętego do jasnogórskiego sanktuarium.

Osoby konsekrowane reprezentować będą przełożeni zakonów i zgromadzeń posługujących w Polsce, a także tzw. młodzież zakonna. Na spotkanie z Ojcem Świętym przyjada także siostry klauzurowe.

Zdaniem bp Wątroby spotkanie z klerykami będzie dla Papieża powodem do radości. "W Polsce mamy ok. 7 tysięcy młodych, przyszłych kapłanów, stąd ich obecność z pewnością ucieszy pasterza Kościoła" - powiedział częstochowski biskup pomocniczy. Delegatami ruchów i stowarzyszeń katolickich działających w Polsce będą ich liderzy.

Przedstawiciele tych trzech dużych grup znajdą się na Jasnej Górze w tzw. strefie "zerowej" czyli na terenie klasztoru. Przełożeni zakonni wraz Konsultą Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich i Żeńskich w Polsce towarzyszyć mają Ojcu Świętemu w Kaplicy Matki Bożej w czasie Jego modlitwy.

Bp Wątroba podkreśla, że szczególne zaproszenie skierowane pod adresem osób konsekrowanych, kleryków oraz liderów ruchów i stowarzyszeń, w żaden sposób nie ogranicza obecności wszystkich wiernych na wspólnej modlitwie z Ojcem Świętym. Zachęca do składania duchowych darów w intencjach Następcy św. Piotra.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama