W całej Polsce leśnicy rozpoczęli akcję sadzenia dębów "papieskich". Pół tysiąca sadzonek wyhodowano z żołędzi, które w 2004 r. poświęcił Jan Paweł II. W 1. rocznicę Jego śmierci leśnicy uroczyście zasadzali drzewa wraz z przedstawicielami lokalnych władz i duchowieństwa.
Tak było m.in. na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Aktu posadzenia dębu na terenie Wyższego Seminarium Duchownego dokonali biskup toruński Andrzej Suski, wiceminister rolnictwa Krzysztof Ardanowski, wojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau, prezydent Torunia Michał Zaleski i gospodarz miejsca - rektor Wyższego Seminarium Duchownego ks. Krzysztof Lewandowski oraz dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Janusz Kaczmarek.
- Należy się wdzięczność polskim leśnikom za to, że ku pamięci Jana Pawła II, wielkiego Papieża i wielkiego Polaka, sadzą na ojczystej ziemi dęby, symbol życia, mocy i przetrwania - powiedział bp Andrzej Suski.
Podobny charakter miały uroczystości w Głogowie Małopolskim, gdzie posadzono pierwszy dąb papieski na Podkarpaciu. W uroczystości, która zgromadziła setki parafian wzięli udział: m.in. biskup rzeszowski Kazimierz Górny i Kazimierz Rokita - burmistrz Głogowa Małopolskiego. Przy sadzeniu asystowali leśnicy z Nadleśnictwa Głogów.
Również leśnicy ze Szczecinka sadzili papieskie dęby. 2 kwietnia o godz. 20.45 uroczyście posadzono takie drzewow sąsiedztwie kościoła pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu. Oprócz tego dęby papieskie posadzono w Nadleśnictwach: Białogard, Człuchów, Drawsko i Warcino.
Papieskie dęby były także sadzone w Pile. Uroczystości z tej okazji odbyły się przy siedzibach nadleśnictw Płytnica i Podanin oraz w miejscowości Przelewice w gminie Człopa przy kościele filialnym, nad którym patronat objęli leśnicy z nadleśnictwa Człopa i myśliwi. Leśnicy z nadleśnictwa Trzcianka posadzili dąb przy kaplicy na terenie parafii p.w. Matki Boskiej Saletyńskiej w Trzciance.
- Papieskie dęby będą sadzone jeszcze przez całą wiosnę w wielu miejscach kraju, a okolicznościowe tablice będą przypominać kolejnym pokoleniom o pontyfikacie Jana Pawła Wielkiego - powiedział rzecznik dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, Wojciech Skurkiewicz.
Papież przyjął działaczy, którzy przed rokiem zorganizowali "Arenę Pokoju".
Przez 12 lat pontyfikatu Franciszek nigdy nie był tam na urlopie.
Realizowany jest tam eko-projekt inspirowany encykliką Franciszka "Laudato si' ".
Musimy pamiętać, że to obecny wśród nas Zmartwychwstały Chrystus chroni i prowadzi Kościół.
Prace trwały około dwóch tygodni, a ich efektem jest wyjątkowe dzieło sztuki ogrodniczej.
Leon XIV ma najlepsze kwalifikacje do bycia dobrym pasterzem.
„Wznosi się ku niebu płacz matek i ojców, którzy trzymają w ramionach martwe ciała swoich dzieci”.