Wielkopiątkowy krzyż Jana Pawła II

Krzyż, który Jan Paweł II trzymał w ostatni Wielki Piątek przed swoją śmiercią będzie można adorować w Niedzielę Palmową w kościele św. Krzyża w Warszawie.

Uroczyste nabożeństwo Gorzkich Żali przy papieskim krzyżu poprowadzi bp Józef Zawitkowski.

Krzyż, który od Środy Popielcowej znajduje się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach w Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, przywieziony zostanie do Warszawy przez 20-osobową delegację górali.

Od godz.12.00 w dolnym kościele parafii św. Krzyża w Warszawie rozpocznie się adoracja tej szczególnej pamiątki. Wierni będą mogli podejść do krzyża i ucałować go. Przed godz. 18 krzyż zostanie procesyjnie przeniesiony do kościoła górnego, gdzie o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste nabożeństwo Gorzkich Żali. Poprowadzi je bp Józef Zawitkowski.

Po Gorzkich Żalach adoracja krzyża w kościele dolnym trwać będzie aż do godz. 21.37. Wieczorem górale przewiozą krzyż papieski z powrotem do Zakopanego.

Z tym właśnie krzyżem każdego roku swego pontyfikatu Papież Jan Paweł II odprawiał Drogę Krzyżową w rzymskim Koloseum. Towarzyszył on również Ojcu Świętemu w jego prywatnej kaplicy w ostatni Wielki Piątek, na tydzień przed jego śmiercią.

Krzyż, "niemy świadek cierpienia Jana Pawła II", od Środy Popielcowej znajduje się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach. Po zakończeniu Wielkiego Postu - powróci do Rzymu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg