O wierność przesłaniu Jana Pawła II, jego miłości i krzyżowi Chrystusa apelował w niedzielę 2 kwietnia wieczorem kard. Stanisław Dziwisz do kilkudziesięciu tysięcy młodych zgromadzonych pod "Papieskim oknem" w Krakowie.
Ojciec Święty już bardzo cierpiący, w przededniu swojej śmierci, w swojej prywatnej kaplicy łączył się duchowo z wielką rzeszą wiernych z całego świata, którzy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej w rzymskim Koloseum. Jeszcze dziś mamy żywo przed oczami Sługę Bożego, który po raz ostatni w papieskiej kaplicy wziął ten krzyż w swoje ręce i w sposób przejmujący, z miłością przyciskał go do serca.
Ten właśnie krzyż, z jego ostatniej Drogi Krzyżowej, towarzyszył nam w dzisiejszej akademickiej Drodze Krzyżowej i przyprowadził nas pod to historyczne okno, aby jeszcze raz usłyszeć jego słowa i odczuć jego miłość. Przyprowadził nas tu, pod to okno, aby dziś usłyszeć słowa otuchy jego następcy, umiłowanego Ojca Świętego Benedykta XVI, któremu dziękujemy za pozdrowienie i słowa i którego pragniemy w maju zobaczyć w tym papieskim oknie.
Mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że Jan Paweł II wam ten swój wielkopiątkowy krzyż dał i zadał zarazem. Jakby zapisał wam, młodzi ludzie z Krakowa i z Polski, w swoim testamencie. W ten sposób ostatecznie potwierdził swój dar i przesłanie z 1984 r., kiedy to na zakończenie Jubileuszu Odkupienia przekazał młodzieży na pl. Św. Piotra krzyż i powiedział zdanie: "Poniesiecie go w świat jako znak miłości, którą Pan Jezus umiłował ludzkość". I właśnie wszystkim w Chrystusie umarłym i Zmartwychwstałym jest ratunek i odkupienie. Ten pielgrzymujący krzyż wyznacza miejsce kolejnych Światowych Dni Młodzieży.
Dziś Ojciec Święty Jan Paweł II daje wam w sposób duchowy, wam, krzyż ze swojej ostatniej Drogi Krzyżowej. Daje go wam na drogę waszego życia, aby był dla was światłem i mocą, która przemienia człowieka, przemienia nienawiść w miłość, odnawia oblicze ziemi. Przyjmijcie, każdy z was, ten krzyż z wdzięcznością i nieście go tak jak on, z miłością do Boga i do człowieka.
Przyjmijcie i bądźcie świadkami, że w krzżu cierpienie, w krzyżu zbawienie, w krzyżu miłości nauka. Młodzieży Jana Pawła II, pozostań mu zawsze wierna. Pozostań wierna jego miłości, pozostań wierna krzyżowi Chrystusa.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.