Oświęcim przygotowuje się do planowanej pielgrzymki papieża

Wszyscy mieszkańcy Oświęcimia otrzymają do mieszkań, najpóźniej do 2 kwietnia, Informatory Miejskie, w których znajdą się praktyczne informacje dotyczące planowanej na koniec maja wizyty papieża Benedykta XVI.

Wszyscy mieszkańcy Oświęcimia otrzymają do mieszkań, najpóźniej do 2 kwietnia, Informatory Miejskie, w których znajdą się praktyczne informacje dotyczące planowanej na koniec maja wizyty papieża Benedykta XVI - dowiedziała się w środę PAP od rzeczniczki oświęcimskiego magistratu Katarzyny Kwiecień.

Informacje są wynikiem dotychczasowych ustaleń komitetu organizacyjnego wizyty. Rzeczniczka zastrzegła, że nadal nieznany jest oficjalny program pielgrzymki. Jeśli zatem zajdzie taka potrzeba, informacje będą aktualizowane.

Kwiecień powiedziała również, że oświęcimscy radni na najbliższej sesji samorządu - 29 marca, będą głosowali uchwały: o zamknięciu w dniu papieskiej wizyty miejskiego targowiska (jest ono czynne siedem dni w tygodniu), a także wprowadzeniu w tym dniu zakazu handlu alkoholem.

Wzmożone kontrole sklepów, restauracji i hoteli rozpoczął już także oświęcimski sanepid.

Oświęcim prawdopodobnie znajdzie się na trasie papieskiej pielgrzymki, która zaplanowana jest od 25 do 28 maja. Benedykt XVI miałby odwiedzić były obóz Auschwitz. Władze Oświęcimia spodziewają się, że na spotkanie z papieżem może przyjechać około 10 tysięcy pielgrzymów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg