Ks. Oder: Niebo się otworzyło

Niebo się otworzyło i łaski Boże spływają bardzo obficie na ludzi, którzy zwracają się przez wstawiennictwo Jana Pawła II - powiedział w Krakowie ks. Sławomir Oder.

Postulator w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II podkreślił, że do biura postulacji napływają dziesiątki zgłoszeń o zdarzeniach, które mają znamiona cudu.

Podczas spotkania z dziennikarzami w sobotę ks. Sławomir Oder podkreślił, że prawo kanoniczne przewiduje wymóg jednego cudu dla beatyfikacji, ale w przypadku Jana Pawła II "niebo się bardzo otworzyło i łaski Boże spływają bardzo obficie na ludzi, którzy zwracają się przez wstawiennictwo Jana Pawła II i otrzymują te łaski".

- To są naprawdę dziesiątki, dziesiątki sygnałów zdarzeń, które z całą pewnością w odczuciu subiektywnym osób, które o nich piszą, mają znamiona cudu, chociaż z punktu widzenia formalnego i prawnego nie można mówić o cudach, można natomiast mówić o łaskach otrzymanych przez daną osobę - wyjaśniał ks. Oder.

Dodał, że niektóre z tych łask są na tyle znaczące, że mogą być przedmiotem bardziej pogłebionego studium w ramach procesu dotyczącego cudu potrzebnego do beatyfikacji Jana Pawła II. Przypomniał, że dwa tygodnie temu we Francji rozpoczął się proces dotyczący domniemanego uzdrowienia francuskiej zakonnicy z choroby Parkinsona.

- Są również inne zjawiska, które zostały zasygnalizowane. Są to zjawiska na tyle interesujące, pochodzące z różnych kontynentów, że rzeczywiście należałoby z tym procesie oddać prawdę Bożej obfitości i Bożej łaski, która w ten sposób działa - stwierdził postulator.

Ks. Oder zwrócił uwagę, że z wielu punktów widzenia proces beatyfikacyjny Jana Pawła II jest procesem tworzącym precendens.

- To jest zupełnie nowa rzeczywistość - twierdzi postulator, mając na myśli zjawisko łączności internetowej, dzięki której proces Jana Pawła II "ma nową metodologię".

- Wszyscy jesteśmy dziećmi internetu i globalnej wioski, ale po raz pierwszy na taką skalę są zaangażowane także tego typu środki komunikacji i to jest wydarzenie zupełnie precedensowe - podkreślił ks. Oder. Wyznał, że zaskoczeniem jest dla niego ogromne zainteresowanie procesem, które "przekłada się na tworzenie nowej jakości". - To, że ludzie odwiedzają naszą stronę internetową, chcą czytać "Totus Tuus", piszą listy to jedna rzecz. Ale w ramach nowej rzeczywistości internetowej tworzy się nowa jakość życia, która wyraża się pragnieniem komunikowania dobra, budowania czegoś wspólnego, wyrażania solidarności - stwierdził. - To jest nowa jakość, która towarzyszy temu procesowi - podsumował ks. Oder.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg