Koniec procesu w Krakowie

W Katedrze na Wawelu odbędzie się dziś ostatnia, uroczysta sesja trybunału rogatoryjnego, który w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II zbierał zeznania świadków z Polski.

Sesję poprzedzi msza św. odprawiona z okazji ingresu kardynalskiego ks. Stanisława Dziwisza.

W uroczystościach, które rozpoczną się o g. 17.00 będzie uczestniczyć premier Kazimierz Marcinkiewicz, przedstawiciele Watykanu, władz Krakowa i Małopolski. 29. ostatnia sesja trybunału rogatoryjnego podobnie, jak pierwsza sesja, będzie miała charakter jawny. Członkowie trybunału, którego pracami kierował bp Tadeusz Pieronek, złożą podpisy na ostatniej stronie akt, a następnie gruba teczka zostanie zamknięta i zapieczętowana.

Liczba przesłuchanych świadków i treść ich zeznań nadal są tajemnicą. Dwie kopie akt zostaną przekazane postulatorowi procesu ks. Sławomirowi Oderowi. Oryginał pozostanie w Archidiecezji Krakowskiej. Z Polski akta trafią do Wikariatu Rzymu. Po zakończeniu prac rzymskiego trybunału zostaną przekazane watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, przed którą toczyć się będzie kolejny etap procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg