Trybunał zajmie się cudem

W połowie marca w jednej z francuskich diecezji oficjalnie zostanie zainaugurowana praca trybunału kanonicznego, który zajmie się sprawą cudu dokonanego za wstawiennictwem Jana Pawła II - dowiedziała się we wtorek PAP od źródeł w Watykanie.

Nieoficjalnie wiadomo, że do beatyfikacji polskiego papieża wybrano przypadek cudownego uzdrowienia francuskiej zakonnicy z choroby Parkinsona.

Szczegóły przypadku wybranego do procesu beatyfikacyjnego nie są znane. Nie wiadomo, w jakiej diecezji we Francji pracować będzie specjalny trybunał. Osoba, która została całkowicie uzdrowiona z ciężkiej choroby jest na swój sposób chroniona, a jej personalia otoczone tajemnicą. Chodzi o to, by dochodzenie w sprawie cudu przebiegało w całkowitej dyskrecji. W ceremonii inauguracji prac trybunału, który będzie zajmował się cudem, weźmie udział postulator procesu beatyfikacyjnego ksiądz Sławomir Oder.

Dochodzenie kanoniczne w sprawie cudu trwa czasem kilka lat, gdyż lekarze wolą odczekać zanim wydadzą opinię, że uzdrowienie jest niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia. W tym przypadku jednak - jak dowiaduje się PAP - proces ten może trwać dość krótko.

«« | « | 1 | » | »»