Wielki Post w Radiu Plus

Nauczanie Benedykta XVI, programy poświęcone Janowi Pawłowi II, a także "Rekolekcje dla zapracowanych" i proste rady "Jak Żyć" - to tylko niektóre z propozycji Radia Plus na czas Wielkiego Postu.

Wśród krótkich form radiowych na uwagę zasługuje cykl "Bóg jest miłością" - nadawany od poniedziałku do piątku, zawierający słowa Benedykta XVI, kierowane specjalnie do Polaków i fragmenty jego pierwszej encykliki.

Codziennie wieczorem będzie można wysłuchać rozważań, zatytułowanych "Wypłyń na głębię". Przygotował je ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski z prałatury Opus Dei. Krótkie refleksje wskażą, czym należy się kierować w życiu, aby uniknąć duchowej katastrofy?

Ostatnie dni marca będą poświęcone zbliżającej się rocznicy śmierci Jana Pawła II. Do udziału w audycji SMS, Tomasz Terlikowski i jego goście, zapraszają tych, którzy chcą przypomnieć sobie naukę Ojca Świętego i podzielić się swoimi wspomnieniami ze swoich spotkań z Nim.

1 i 2 kwietnia natomiast raz jeszcze będzie można wysłuchać fragmentów nauczania Jana Pawła II, a od 11 kwietnia "rekolekcje dla zapracowanych" poprowadzi ks Piotr Pawlukiewicz, duszpasterz parlamentarzystów. Wraz z Agnieszką Porzezińską poszuka dowodów na to, że wiara czyni cuda.

Nie zabraknie także stałej pozycji Wielkiego Piątku - 14 kwietnia po godzinie 15:00 zabrzmi "Misterium męki Pańskiej" - będzie to chwila na refleksję nad mijającym czasem, sensem życia i śmierci.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama