Konieczność uszanowania symboli religijnych i nie ranienia uczuć wierzących podkreślił papież, spotykając się z nowym ambasadorem Maroka przy Stolicy Apostolskiej. 56 letni Ali Achour złożył w Watykanie listy uwierzytelniające.
Benedykt XVI wyraził przekonanie Kościoła katolickiego, że respektowanie religii i ich symboli służy pokojowi oraz zrozumieniu między ludźmi i narodami. Wierzący nie mogą być przedmiotem prowokacji raniących ich uczucia religijne. Tym niemniej nietolerancji czy aktów przemocy nie można nigdy usprawiedliwiać jako odpowiedzi na zniewagi, gdyż nie jest to zgodne z zasadami religii.
Dlatego trzeba ubolewać nad działaniami, które celowo wykorzystują przypadki obrażania uczuć religijnych do podsycania przemocy. We wszystkich społeczeństwach praktykowanie swobodnie wybranej religii winno być wzajemnie zapewnione. Papież poruszył też problem wzrastających coraz bardziej ruchów migracyjnych w basenie Morza Śródziemnego. Wskazał na potrzebę szanowania praw i godności migrantów ora międzynarodowej solidarności na rzecz rozwoju krajów ich pochodzenia.
Nowy ambasador Maroka przy Stolicy Apostolskiej stwierdził, że jego kraj potępia ekstremizm i terroryzm. Podkreślił, że są one sprzeczne z zasadami i wartościami islamu.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.