Konieczność uszanowania symboli religijnych i nie ranienia uczuć wierzących podkreślił papież, spotykając się z nowym ambasadorem Maroka przy Stolicy Apostolskiej. 56 letni Ali Achour złożył w Watykanie listy uwierzytelniające.
Benedykt XVI wyraził przekonanie Kościoła katolickiego, że respektowanie religii i ich symboli służy pokojowi oraz zrozumieniu między ludźmi i narodami. Wierzący nie mogą być przedmiotem prowokacji raniących ich uczucia religijne. Tym niemniej nietolerancji czy aktów przemocy nie można nigdy usprawiedliwiać jako odpowiedzi na zniewagi, gdyż nie jest to zgodne z zasadami religii.
Dlatego trzeba ubolewać nad działaniami, które celowo wykorzystują przypadki obrażania uczuć religijnych do podsycania przemocy. We wszystkich społeczeństwach praktykowanie swobodnie wybranej religii winno być wzajemnie zapewnione. Papież poruszył też problem wzrastających coraz bardziej ruchów migracyjnych w basenie Morza Śródziemnego. Wskazał na potrzebę szanowania praw i godności migrantów ora międzynarodowej solidarności na rzecz rozwoju krajów ich pochodzenia.
Nowy ambasador Maroka przy Stolicy Apostolskiej stwierdził, że jego kraj potępia ekstremizm i terroryzm. Podkreślił, że są one sprzeczne z zasadami i wartościami islamu.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.