Modlitwa u grobu Jana Pawła II

O rychłe wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II modlono się podczas porannej Eucharystii sprawowanej 16 lutego w Grotach Watykańskich

Koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów, wśród których był nowy biskup pomocniczy w Katowicach Józef Kupny. W liturgii uczestniczyli księża studiujący w Rzymie oraz pracujący w urzędach Kurii Rzymskiej. Na Mszę licznie przybyły siostry zakonne oraz polscy pielgrzymi. Obecna była między innymi grupa Polskiej Misji Katolickiej w Szwajcarii.

Do naśladowania przykładu życia Jana Pawła II – zachęcił w homilii ks. Krzysztof Nitkiewicz, z Kongregacji dla Kościołów Wschodnich. Wspominając zmarłego Papieża mówił, że dla Jana Pawła II Chrystus był zawsze najważniejszy, stąd jego wielkie umiłowanie modlitwy i wezwanie z początku pontyfikatu: „Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”. Ks. Nitkiewicz apelował by zawsze stawiać Chrystusa w centrum swego życia i wprowadzać w czyn wciąż aktualne nauczanie Jana Pawła II. Przypomniał, że świat potrzebuje chrześcijańskiego świadectwa.

Czwartkowe Msze św. przy grobie Jana Pawła II stały się już tradycją. Odprawiane są od kwietnia 2005 r. w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Jak podkreśla ks. Konrad Krajewski, ceremoniarz papieski czwartkowa modlitwa u grobu papieża jest wypełnieniem testamentu Jana Pawła II w którym prosił o modlitwę, a szczególnie o sprawowanie Eucharystii w Jego intencji.

Polskie Msze św. przy grobie Jana Pawła II odprawiane są w każdy czwartek i drugi dzień miesiąca o godz. 7 rano.

«« | « | 1 | » | »»