Pielgrzymka do Bawarii

Metropolita Monachium i Fryzyngi ks. kard. Friedrich Wetter ujawnił szczegóły wizyty Benedykta XVI w Bawarii. Ojciec Święty odwiedzi ją w dniach 10-15 września br.

Jak poinformowało Radio Watykańskie, o papieskiej pielgrzymce do Bawarii ks. kard. Friedrich Wetter mówił w czasie odsłonięcia reliefu Benedykta XVI w monachijskiej katedrze. Miejscowy ordynariusz podkreślił, że Ojca Świętego łączą głębokie związki z jego rodzinną diecezją, którą kierował w latach 1977-1982.

Podczas pobytu w Monachium 10 września Benedykt XVI odprawi Mszę św. na terenie Nowych Targów. Te rozległe tereny mogą pomieścić kilkaset tysięcy ludzi. Zdaniem monachijskiej kurii metropolitalnej, będzie to w tym czasie jedyne tak rozległe miejsce w obrębie bawarskiej stolicy. W ten sposób liczne rzesze pielgrzymów będą miały okazję uczestniczenia we Mszy św. sprawowanej przez Ojca Świętego.
Kardynał Wetter dodał, że 10 września po południu odbędzie się spotkanie z Papieżem w monachijskiej katedrze Najświętszej Marii Panny. Ojciec Święty odwiedzi również Regensburg, sanktuarium Altötting, a także miejsce swojego urodzenia miasteczko Marktl nad rzeką Inn.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama