O. Rydzyk: Benedykt XVI błogosławi Radiu Maryja

Benedykt XVI pobłogosławił Radiu Maryja, Naszemu Dziennikowi, telewizji TRWAM i Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - powiedział w wywiadzie dla Naszego Dziennika o. Tadeusz Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja uczestniczył w środę, 1 lutego br. w audiencki generalnej. Siedział w pierwszym rzędzie.

Rozmowa z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, dyrektorem Radia Maryja

- Ojcze Dyrektorze, czy mógłby Ojciec podzielić się swoimi przeżyciami ze spotkania z Benedyktem XVI?

- Mieliśmy możliwość być na audiencji generalnej w Auli Pawła VI, w takim miejscu, gdzie Ojciec Święty do każdego podchodzi osobiście. To było dla mnie naprawdę głębokie doświadczenie. Samo wejście Następcy św. Piotra było wielkim przeżyciem. Tysiące wiwatujących radośnie ludzi, Ojciec Święty przechodzący wśród pozdrawiających go pielgrzymów, błogosławiący im i biorący na ręce małe dzieci - to niezapomniany widok.

- Ojciec Zdzisław Klafka powiedział na antenie Radia Maryja, że był moment, kiedy wraz z Ojcem Dyrektorem miał możliwość porozmawiać krótko z Benedyktem XVI...

- Tak, Ojciec Święty podszedł do nas, ojciec Zdzisław przedstawił się po włosku, mówiąc, że jest prowincjałem Warszawskiej Prowincji OO. Redemptorystów, przedstawił również mnie. Ja z kolei powiedziałem po niemiecku o Radiu Maryja, "Naszym Dzienniku", telewizji TRWAM i Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ojciec Święty, patrząc bardzo życzliwie, powiedział: "Wiem, to wszystko wiem". Wówczas poprosiłem go o błogosławieństwo dla tych dzieł. I Benedykt XVI udzielił go.

- Ojciec Zdzisław Klafka wspomniał, że dziś rano będzie miało miejsce szczególne wydarzenie...

- Dziś przypada drugi dzień miesiąca - dzień, w którym odszedł do Domu Ojca Jan Paweł II. Z tej okazji przy grobie Papieża Polaka w Grotach Watykańskich zostanie odprawiona Msza św., podczas której wspólnie z licznymi polskimi kapłanami będziemy modlić się w intencji ofiar katastrofy budowlanej w Katowicach i ich najbliższych. Uzyskaliśmy zgodę, by wydarzenie to mogła uwiecznić telewizja TRWAM.

- Bardzo dziękuję za rozmowę.

Ewelina Igańska

«« | « | 1 | » | »»