Włochy: Papieski hit filmowy

Film "Karol - człowiek, który został papieżem" z Piotrem Adamczykiem w roli głównej zajął drugie miejsce w rankingu oglądalności wszystkich programów włoskich stacji telewizyjnych w 2005 roku.

Dane te ogłosił Instytut Auditel, zajmujący się statystyką widzów i słuchaczy włoskiego radia i telewizji.

Film o młodości i krakowskich latach Jana Pawła II w reżyserii Giacomo Battiato, który wyemitowała stacja Canale 5 telewizji komercyjnej Mediaset premiera Berlusconiego, przegrał pod względem wielkości widowni tylko z festiwalem w San Remo, transmitowanym przez RAI.

Podczas gdy w marcu finał muzycznej imprezy w pierwszym kanale telewizji publicznej obejrzało 13 milionów 600 tysięcy widzów, film o papieżu 18 i 19 kwietnia, gdy trwało konklawe, zgromadził przed telewizorami 13 milionów 11 tysięcy widzów.

Na trzecim miejscu znalazł się jeden z odcinków show w RAI Uno pod tytułem "Rockpolitik", prowadzonego przez znanego piosenkarza Adriano Celentano (12 i pół miliona widzów).

Przed kilkoma dniami w Rzymie zakończyły się zdjęcia do kontynuacji filmu o Janie Pawle II, w którym także główną rolę gra Piotr Adamczyk. Film będzie miał tytuł: "Papież, który pozostał człowiekiem", nawiązujący do tytułu pierwszej filmowej opowieści.

Obecnie trwa montaż, a muzykę, podobnie jak do pierwszej części, pisze światowej sławy kompozytor Ennio Morricone.

Film wyemituje 2 kwietnia, a więc w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II, stacja Canale 5. Prawdopodobnie wcześniej odbędzie się specjalny pokaz w Watykanie. Twórcy mają nadzieję, że Benedykt XVI przyjmie zaproszenie na projekcję.

«« | « | 1 | » | »»