Rzeszów: Park dla Papieża

Już niebawem rozpocznie się realizacja pierwszego etapu budowy parku Papieskiego w Rzeszowie.

Park powstanie na błoniach przy rzeszowskiej katedrze, gdzie 14 lat temu Jan Paweł II odprawił Mszę Świętą i beatyfikował biskupa przemyskiego ks. Józefa Sebastiana Pelczara podczas swej wizyty na Podkarpaciu.

Zabiegi o utworzenie parku Papieskiego w Rzeszowie trwają od kilku lat. Po śmierci Ojca Świętego na błoniach przed katedrą biskup rzeszowski Kazimierz Górny odsłonił i poświęcił obelisk upamiętniający historyczną wizytę Jana Pawła II w stolicy Podkarpacia w czerwcu 1991 r. Obelisk, przed którym w pierwszych chwilach po odejściu Papieża gromadzili się na wspólnej modlitwie mieszkańcy Rzeszowa, stał się kamieniem węgielnym pod budowę pomnika i parku Papieskiego.

Powstał projekt inwestycji wykonany przez architektów z rzeszowskiego Biura Rozwoju Miasta, ogłoszono też przetarg na zagospodarowanie terenu przy obelisku. Plac przy obelisku będzie miał powierzchnię 300 m kw., zostanie wyłożony szarą i czerwoną kostką tworzącą kolorowe kręgi. Pierwszy etap prac przewiduje też instalację oświetlenia i montaż ławek w obrębie placu.

Koszt inwestycji finansowanej z budżetu miasta to ok. 120 tys. zł. Park Papieski ma być miejscem spotkań mieszkańców Rzeszowa. Jego najważniejsze elementy mają stanowić: plac z rzeźbą Ojca Świętego, symboliczny kamień oraz alejka z czternastoma tablicami, na których wyryte zostaną myśli Jana Pawła II.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg