Radom: Nagroda dla Benedykta XVI

Papież Benedykt XVI otrzyma honorową nagrodę Viventi Caritate - Żyjącemu Miłością przyznawaną przez Fundusz im. biskupa Jana Chrapka.

We wtorek mija czwarta rocznica śmierci ordynariusza diecezji radomskiej

Tradycyjnie już w rocznicę tragicznego wypadku, w którym zginął biskup Jan Chrapek, w radomskiej katedrze zostanie odprawiona msza święta - w tym roku w intencji ordynariusza oraz beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana "Solidarności".

Po mszy zostanie wręczona nagroda W Imię Człowieczeństwa im. biskupa Jana Chrapka przyznawana przez Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Publico Bono. Organizatorzy uroczystości nie zdradzają nazwiska laureata. Nieoficjalnie mówi się tylko, że może to być osoba związana z "Solidarnością". W poprzednich latach wyróżnienie to przyznano m.in. Alinie Pieńkowskiej czy Markowi Kotańskiemu (obojgu pośmiertnie).

Uroczystym momentem ma być nadanie wyróżnienia honorowego - nagrody Viventi Caritate. Jak się dowiedzieliśmy, ma je otrzymać papież Benedykt XVI.

Organizatorzy zapraszają także we wtorek do katedry na spektakl słowno- muzyczny "Ksiądz Jerzy Popiełuszko - Dobrem Zwyciężać". Wystąpią Jerzy Zelnik, chór Politechniki Radomskiej pod dyrekcją Ryszarda Balmowskiego, Robert Grudzień i Gieorgij Agratina. Początek o godz. 19.15.

Podczas koncertu prowadzona będzie sprzedaż cegiełek na rzecz Funduszu im. Biskupa Chrapka, który wspiera działalność Domu Matki i Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim, Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego przy Caritas Diecezji Radomskiej i program profilaktyki raka piersi.

«« | « | 1 | » | »»