"Santo subito" co dwa tygodnie

Na rynku prasowym ukaże się w czwartek nowy periodyk "Santo subito" o Janie Pawle II, który będzie wydawany przez Edipresse Polska.

Publicysta katolicki, badacz pontyfikatu Jana Pawła II i redaktor naczelny "Santo subito" Grzegorz Polak powiedział, że periodyk ten ma być "dokumentacją i towarzyszeniem oczekiwanej beatyfikacji Jana Pawła II". Dodał, że "beatyfikacja ta jest sprawą pewną, tylko nie jest znany termin tego wydarzenia".

W periodyku - jak mówił - publikowane będą świadectwa ludzi, którzy znali Karola Wojtyłę, świadectwa jego świętości, tego, że był niezwykłym człowiekiem, który wyrył swe piętno nie tylko w sercach Polaków, ale również wielu ludzi na całym świecie.

Ponadto - jak podkreślił Polak - będą tam zamieszczane również świadectwa ludzi, którzy pod wpływem Jana Pawła II doznali przemiany duchowej lub też - dzięki jego wstawiennictwu - zostali w sposób cudowny uzdrowieni.

Grzegorz Polak jest współautorem lub redaktorem ponad 20 książek o tematyce ekumenicznej, hagiograficznej i o pontyfikacie Jana Pawła II. Od 1999 r. jest redaktorem naczelnym serii "Jan Paweł II. Kolekcja"

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama